home

Przedostatni koncert V Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. ks. Edmunda Szymańskiego

W niedzielę 20 maja br. w kościele pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa w Murowanej Goślinie  zaprezentował się utytułowany zespół kameralny „Amici Canti”  z Buku (łac. przyjaciele śpiewu) . Zespół powstał w Buku w 1996 r. z inicjatywy jego dyrygenta Leszka Górki,  tworzy go  grupa amatorów – pasjonatów sztuki wokalnej. Poza goślińskimi chórami był to jedyny polski chór, który wystąpił podczas tegorocznego festiwalu.

W repertuarze zespołu znaleźć można dzieła religijne i świeckie, muzyki dawnej i współczesnej, utwory jazzujące, jak również opracowania muzyki rozrywkowej kompozytorów polskich, jak i zagranicznych.

Zespół zaprezentował  bardzo dobre, zrównoważone brzmienie, szeroką dynamikę i sprawną artykulację. Dyrygent zaproponował ciekawą formułę koncertu muzyki przez wieki i zainteresował publiczność. Program był dostosowany do wielkości i sprawności technicznej śpiewaków zespół liczył tylko 15 osób, ale brzmiał  znakomicie. Swoim śpiewem wytworzyli dobry nastrój, publiczność reagowała spontanicznie. Program koncertu to w dużym procencie muzyka polska, usłyszeliśmy kompozycje m.in.: Michała Gomółki, Wacława z Szamotuł, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Marka Jasińskiego, Feliksa Nowowiejskiego i Romualda Twardowskiego.

Zapraszamy  na  ostatni koncert  festiwalowy:

niedziela 1 lipca 2012, godz. 20.45

Kościół pw. Najwyższego Arcykapłana Jezusa Chrystusa

Koncert Chóru Misja Pielgrzym z Daegu (Korea Południowa) – dyr. Lee Jae-Joon