home

Eliminacje Gminne XVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2012

9 maja w sali Miejsko – Gminnego Ośrodka  Kultury i Rekreacji  ( przy ul. Poznańskiej 16) odbyły się Eliminacje Gminne   XVII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Przedszkolaków Czerwonak 2012. Festiwal ma na celu popularyzację piosenki przedszkolnej, kształcenie muzyczne poprzez wspólną zabawę, prezentację umiejętności artystycznych przedszkolaków, rozpowszechnianie nowego repertuaru i promocję młodych wykonawców. Festiwal ma charakter konkursu przebiegającego w czterech etapach: eliminacje gminne, eliminacje powiatowe ,eliminacje rejonowe i finał wojewódzki.

Jeszcze więcej zdjęć >>>

W naszych eliminacjach wzięły udział dzieci z przedszkoli; „Promyk” z Murowanej Gośliny, „Słoneczko” z  Murowanej Gośliny, „Leśne Skrzaty” z Przebędowa, „Koniki Polne” z Białężyna, Klub Przedszkolaka z Murowanej Gośliny oraz Niepubliczne Przedszkole „Raczek” prowadzone przez Stowarzyszenie Przyjaciół Rakowni. W sumie 20 solistów.

Poziom prezentacji wokalnych był na bardzo wysokim poziomie i trudno było  wybrać wokalistów, którzy będą reprezentować naszą gminę w eliminacjach powiatowych które, odbędą się 11 maja również w naszym ośrodku. Przede wszystkim wszystkie dzieci miały bardzo dobrze dobrane  piosenki do swoich możliwości wokalnych i wiekowych. Jednak zasady i regulamin konkursu jest nieubłagany.  Dlatego jury w składzie; Mateusz MJ Sibilski- przewodniczący, Marzenna Karbowska i Agnieszka Szymańska –Wojtera, po burzliwych obradach postanowiło;

Wyróżnić: Wiktorię Walaszczyk z Przedszkola „Słoneczko”, Juliana Szramkowskiego z Przedszkola „Promyk”, Maję Pers z Przedszkola „Słoneczko” oraz Joannę Mielczarek z Klubu Przedszkolaka.

Nominować do etapu powiatowego: Hannę Klepacką, Jana Łęckiego, Ignacego Bondarczuka z Klubu Przedszkolaka i Sandrę Wolniewicz z Przedszkola „Słoneczko”.

Jednak słowa uznania należą się wszystkim wykonawcom i opiekunom. Dzieci zachwycały i bawiły zgromadzoną publiczność. Serdecznie  gratulujemy i dziękujemy za pracę dydaktyczną. Oczywiście mocno trzymamy kciuki za naszą nominowaną czwórkę , którą zobaczymy 11 maja br. na eliminacjach powiatowych (godz. 10.00, sala ośrodka kultury).

Agnieszka Szymańska- Wojtera