home

Gminny Konkurs Wiedzy Przyrodniczo-Leśnej już pełnoletni

W dniu 19 kwietnia br. po raz osiemnasty odbył się konkurs przyrodniczy, po półmaratonie weteranów najstarsza impreza cykliczna organizowana przez nasz ośrodek kultury.

Celem konkursu jest pobudzenie dzieci do aktywnego budowania ,,świadomości ekologicznej’, czyli szeroko pojętej wrażliwości człowieka na otaczającą go przyrodę. Konkurs ma m.in. przybliżyć uczniom podstawowe pojęcia z zakresu nauki o środowisku przyrodniczo-leśnym. Ponadto celem konkursu jest wyłonienie indywidualnych zwycięzców w grupach wiekowych, których wiedza zostaje uhonorowana nagrodami. Odbywa się zawsze  w kwietniu z okazji Dnia Ziemi. Konkurs od lat organizują wspólnie Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Komisja konkursowa w składzie: Danuta Śliwa, Arleta Włodarczak po wysłuchaniu odpowiedzi uczestników przyznała następujące miejsca:

w kat. klas I-III:

1. Maja Spychalska (Szkoła Podstawowa nr 1)
2. Julia Stożek (Szkoła Podstawowa Łopuchowo)
3. Julia Błoszyk (Szkoła Podstawowa nr 1)

w kat. klas IV-VI:

1. Mikołaja Jastrzębski(Szkoła Podstawowa nr 2
2. Julia Koczorowska(Szkoła Podstawowa nr 1)
3. Jan Kolańczyk (Szkoła Podstawowa  nr 1)

Najlepszą reprezentacją szkolna okazała się Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie.

>> Jeszcze więcej zdjęć <<<

Wiedza dzieci została uhonorowana pięknymi albumami przyrodniczymi. Gratulujemy laureatom, dziękujemy nauczycielom za przygotowanie dzieci do konkursu.

 

Arleta Włodarczak