home

Teatralia 2012

Dnia 27 marca br. w auli Gimnazjum nr 1 odbył się VIII Gminny Przegląd Szkolnych Zespołów Teatralnych TEATRALIA 2012. Pomysłodawczynią przeglądu była Wanda Krajna – Solman, była dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie. I tak od ośmiu lat szkoła i Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie kultywują sztukę teatralną w naszej gminie. Z roku na rok prezentowane spektakle są coraz lepsze, odważniejsze i zaskakujące w treści i formie prezentacji. W tegorocznym przeglądzie zaprezentowały się szkoły:

 • Szkoła Podstawowa nr 1 w Murowanej Goślinie z grupą teatralną „Aniołki Diabołki” w spektaklu „Koty” w reżyserii Jolanty Szpot. Głównym atutem tego przedstawienia były wspaniałe stroje, muzyka i nie wątpliwy urok młodych wykonawców.
 • Szkołę  Podstawową nr 2 w Murowanej Goślinie reprezentowały dwie grupy teatralne:
  • grupa teatralna „Ananasy” w spektaklu „Calineczka” w reżyserii Grażyny   Mroczek. Najliczniejsza grupa tegorocznego przeglądu, wartka akcja, pomysłowe stroje i sceniczny rozmach;
  • grupa teatralna „Śmiecholici” w spektaklu „Mędrzec z bajek” w reżyserii Pauliny Dutkowskiej, zaskoczyli dowcipną treścią, kunsztem aktorskim.
 • Szkołę Podstawową w Białężynie reprezentował szkolny zespół teatralny „Piegus” w spektaklu „Wariacja na temat dziewczynki z zapałkami” w reżyserii Martyny Łuczak. Zaskakująca prezentacja, przepiękna muzyka połączona z tańcem  i grą mimiczną. Gra aktorska na pograniczu pantomimy, wielkie brawa za odwagę i pomysł.
 • Szkołę Podstawową w Długiej Goślinie prezentowała grupa teatralna „ALadon” w spektaklu „Jak to w bajkach bywa – nowe przygody  Kopciuszka” w reżyserii Aldony Dałek. Kolorowe stroje, dowcipne dialogi i zaskakujące zakończenie. Książę okazał się dziewczynką, a kopciuszek chłopcem.
 • Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie zaprezentowało się w spektaklu „Życie to nie bajka”, które wystawiło szkolne kółko teatralne w spektaklu w reżyserii Elżbiety Mistarz. Brawa za kunszt aktorski, dowcipne teksty , wartka akcja. Całość przeniesiona w czasy nam współczesne.
 • Teatrzyk Kukiełkowy CZERWONA KURTYNA działający przy Miejsko- Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie w spektaklu „Cesarz” w reżyserii Karoliny Ulińskiej. Zaskoczył widzów, bo po raz pierwszy na naszym przeglądzie zaprezentowała się ta forma teatralna. Profesjonalna aranżacja i doskonała animacja kukiełkami  młodych aktorów.
 • Zespół Szkół w Rokietnicy Szkoła w Murowanej Goślinie reprezentowało szkolne kółko teatralne „Zamoyki i dwóch takich” w spektaklu „Co to za bajka” w reżyserii Violetty Pawlak. To był ostatni spektakl tegorocznego przeglądu. Zaskoczył brawurą, kontaktem z publicznością .Gra aktorska połączona z interakcją, prawdziwy show na scenie.

Na zakończenie wszystkie grupy teatralne z rąk pani dyrektorki ośrodka kultury Arlety Włodarczak i  wicedyrektorki Szkoły Podstawowej nr 1Grażyny Sommerfeld (organizatorów tegorocznego przeglądu) dostały pamiątkowe dyplomy, przepiękne statuetki i łakocie dla każdego aktora. Serdeczne gratulacje dla opiekunów grup, wielkie brawa dla wszystkich naszych aktorów. Do zobaczenia za rok.

 


Agnieszka Szymańska- Wojtera