home

„Szkoła pod żaglami” na fotografiach Zbigniewa Boska

Autor fotografii jest amatorem pasjonatem. Jednak fotografowanie nie jest jedynym hobby pana Zbigniewa, do ulubionych zajęć należą: jeździectwo, wspinaczka wysokogórska, loty na motolotni i żeglarstwo. Wystawa jest efektem  połączenia kilku pasji.

W folderze przygotowanym przez ośrodek kultury czytamy: – Wystawa jest reportażem z rejsu atlantyckiego młodzieży gimnazjalnej z całej Polski. Rejs jest projektem edukacyjnym realizowany przez Fundację Szkoła Pod Żaglami Krzysztofa Baranowskiego – . Uczestnicy przemierzyli przez kilka miesięcy ponad 7300 mil morskich, by uczyć się żeglarskiego rzemiosła, odpowiedzialności, hartu ducha a dodatkowo realizować materiał programowy z zakresu gimnazjum.

Pan Zbigniew pochodzi z Olsztyna, a dla nas wystawa jest znacząca z tego względu, że uczestnikiem Szkoły Pod Żaglami był mieszkaniec naszej gminy Iwo Wojcieszak z Długiej Gośliny,(wywiad z Iwem można było przeczytać w sierpniowym numerze Magazynu z 2010 r.). Na prezentowanych zdjęciach można było zobaczyć „życie codzienne” na żaglowcu podczas rejsu, sam żaglowiec w pełnej krasie. Dzięki dużemu formatowi fotografii zarejestrowane na nich obrazy wydawały się bardzo realistyczne. W komentarzach zwiedzających dało się słyszeć podziw dla autora za ekstremalne ujęcia, np. za odczucie lęku wysokości.

Podczas wernisażu wystąpiła Blanka Przymusińska, laureatką Gminnego Konkursu Pianistycznego dla  Młodych Amatorów w roku 2011r.

 

Wystawa jest czynna do 10 kwietnia, ekspozycja znajduje się w sali ośrodka kultury przy ulicy Poznańskiej 16, od pn. do pt. od 8.00 – 20.00.

 

MT.

Fot. Tomasz Mizgier