home

„Warto się przebudzić …”

Zakończyły się Eliminacje Gminne XIII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”, które odbyły się 23 marca br. w Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza”.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział 35 uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z terenu naszej gminy. Konkurs przebiega w trzech etapach (eliminacje szkolne, gminne i finał powiatowy), w trzech kategoriach wiekowych. Zadaniem jury było wyłonienie trzyosobowej reprezentacji, która będzie reprezentować naszą gminę w Wielkim Finale Powiatowego Konkursu Recytatorskiego.

Młodzi recytatorzy zachwycali swoją recytacją, prezencją i właściwym doborem tekstu. Tradycyjnie w kategorii najmłodszej królowały wiersze Jana Brzechwy, czy Juliana Tuwima, ale o dziwo po nie też sięgały też dzieci z grupy młodszej. Cieszy nas fakt, że młodzież poszukuje „swoich” poetów i potrafi zaskoczyć jury doborem tekstów.

Jury w składzie Dioniza Boch – przewodnicząca i Agnieszka Szymańska Wojtera postanowiło:

  • w kat. najmłodszej wyróżnić: Klaudię Mleczek ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie, Klaudię Bąkowską ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Joannę Prętkę i Darię Łapczyńską ze Szkoły Podstawowej w Białężynie, a. nominację do finału przyznać Monice Karasiewicz ze szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie,
  • w kat. młodszej wyróżnić: Alicję Ratajczak ze szkoły Podstawowej w Długiej Goślinie, Zuzannę Drgas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie, Dominikę Kądzielawę ze Szkoły Podstawowej w Łopuchowie, Andżelikę Augustowską i Jakuba Grzebytę ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie, a nominację do finału przyznać Mai Jankowiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie,
  • w kat. starszej wyróżnić: Adriannę Nowicką z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie i Martę Ogrodnik z Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie, a nominację do finału przyznać Monice Puk z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie.

WIĘCEJ zdjęć >>>

Wszystkim naszym recytatorom i opiekunom gratulujemy wspaniałego przygotowania i udanego występu. Mocno będziemy trzymać kciuki za naszą finałową trójkę podczas Wielkiego Finału. A na zakończenie jeszcze raz serdecznie dziękuję naszej wspaniałej przewodniczącej Dionizie Boch, która od lat służy swym czasem, doświadczeniem i obdarza sympatią i cennymi uwagami wszystkich naszych recytatorów. Zapraszam wszystkich na Finał naszego konkursu, który odbędzie się 30 marca br. o godz. 10.00 w sali ośrodka kultury przy ul. Poznańskiej 16. Warto się na chwilę zatrzymać i posłuchać poezji, zwłaszcza teraz wiosną. Warto się przebudzić i zobaczyć jak piękny jest świat. Bo w codziennej gonitwie jakoś nam to umyka. J

 

Agnieszka Szymańska- Wojtera.