home

Kobiety „Lubią to !”

To były obchody z prawdziwego zdarzenia. Niezbyt huczne, ale przecież nie zawsze takie muszą być.

Ośrodek Kultury wraz z Chór Kameralnym „Canzona” oraz  Żeńskim Chórem Canzona – Absolwent) zaprosili gości na koncert z okazji 8 marca. Dodatkową atrakcją był pokaz  mody sukienek wyjściowych zorganizowany przez Sklep BUTIK-MONIK z Wągrowca. Choć okazją do świętowania był Dzień Kobiet, na widowni nie zabrakło panów, na których niewątpliwie wrażenie zrobiły modelki prezentujące kreacje, a na te z kolei z podziwem zerkały panie. Gromkie brawa świadczyły o usatysfakcjonowaniu obu płci. Na zakończenie pokazu odbyło się losowanie nagrody ufundowanej przez butik, za którą kryła się butelka wina i gratisowe. wypożyczenie kreacji. Los uśmiechnął się do Pani Katarzyny Lurki.

Natomiast chórzystki pod dyrekcją Adrianny Wtorkowskiej – Kubińskiej przy akompaniamencie Marcina Matuszewskiego  zaprezentowały się „śpiewająco” w repertuarze ABBY – Mama Mia, Thank you for the music czy musicalowym New York, New York, Lady be good, by w końcu przypomnieć polskie hity sprzed lat: „Już nie zapomnisz mnie” i „Ale to już było”.

Hasło „Wino, kobiety i śpiew” to być może przeżytek, ale w tym miejscu bardzo odpowiednie, ponieważ wszystkie wymienione składniki znalazły swoje miejsce w dniu koncertu 11 marca br.

 

M.T.