home

Nowy Rok w rytmach przebojów muzyki wiedeńskiej

W rytmach przebojów muzyki wiedeńskiej powitaliśmy Nowy Rok na VII Koncercie Noworocznym, który odbył się w auli Gimnazjum nr 1.

Tradycyjnie koncert rozpoczął się od wzniesienia toastu lampką szampana i złożenia życzeń przez Tomasza Łęckiego, Burmistrza Miasta i Gminy. Wystąpili soliści Teatru Muzycznego w Poznaniu: Joanna Horodko, Karolina Garlińska, Mirosław Kin i Daniel Kustosik. Artyści zaśpiewali znane i lubiane arie i duety kompozytorów, którzy tworzyli na terenie Austrii i Niemiec. M.in. usłyszeliśmy utwory J. Straussa „Wielka sława to żart” z „Barona Cygańskiego”, F. Lehara „Usta milczą” z „Wesołej Wdówki”, E. Kalmana „Aria Tasila”z „Hrabiny Maricy”, „Bo to jest miłość” z „Księżniczki Czardasza” Było dużo dynamicznej muzyki i moc karnawałowego nastroju z lampką szampana. Prawdziwa uczta.

Wypełniona po brzegi sala świadczy o tym, że koncerty noworoczne stały się w Murowanej Goślinie dobrą tradycją. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyjęli zaproszenie i rozpoczęli razem z nami Nowy Rok przy dźwiękach wybornej muzyki.

 

Arleta Włodarczak