home

Jesień na Wzgórzach

14 października 2011 r. w Galerii na Wzgórzach odbył się wernisaż. W  wystawie zbiorowej malarstwa z cyklu Jesień na Wzgórzach zobaczyć można  prace Haliny Laudowicz – Szymankiewicz, Wieńczysławy Poprawskiej, Krystyny Niedziejko, Krystyny Śmierzchalskiej, Hanny Danielak.

Autorki z wyłączeniem  Haliny Laudowicz- Szymankiewicz zrzeszone są w Stowarzyszeniu Plastyków i Fotografików DEDAL. Pracują we wspólnej pracowni w Poznaniu przy ul. Stolarskiej.

Wystawa jest efektem spotkania autorek na wystawie malarstwa Danuty Bober w Galerii Ośrodka Kultury w Murowanej Goślinie przy ul. Poznańskiej 16 w marcu 2011r.

Wystawa zbiorowa jest zawsze dobrym pretekstem do dyskutowania o malarstwie, jest formą spotkania artystów ze sobą ale też z publicznością. Daje możliwość konfrontacji artystycznej.

Prace wybrane przez autorki stanowią prezentację różnorodności temperamentu i artystycznej wypowiedzi , wrażliwości i sposobu obrazowania. Mamy do czynienia z malarstwem olejnym, akrylowym ale również z techniką pasteli. Tradycyjne tematy malarskie poruszane w pracach prezentowanych na wystawie, ujęte w różnorodny sposób stanowią o atrakcyjności medium jakim jest malarstwo w wypowiedzi artystycznej. Każda z autorek znajduje swoją niepowtarzalną autonomiczną cząstkę tej ogromnej materii malarstwa, w której się spełnia i realizuje twórczo. Tą pasją dzielą się nie tylko między sobą utrwalając więzy jak dawniej, kiedy działały  grupy artystyczne , bohema artystyczna, ale uświadamiają obecność piękna wokół nas  dzisiaj nam wszystkim.

Wystawę oglądać możemy do 10 listopada 2011 r. od pon. do pt. w godz. 08.00 – 20.00

 

Bartłomiej Stefański