home

Wernisaż obrazów Marii Silskiej

16 września w Galerii na Wzgórzach w Klubie Osiedlowym Zielone Wzgórza  odbył się . Wystawa jest pierwszą w tym roku z cyklu prezentacji Jesień na Wzgórzach.

Prezentacja jest dobrym preludium jesieni, przypomina minione dopiero lato, nie pozwala uciec wspomnieniom pięknych chwil spędzonych na łonie natury.

Maria Silska urodzona w 1950 roku w Poznaniu, w roku 2010 obchodziła 30-to lecie pracy twórczej. Uprawia malarstwo sztalugowe. Pejzaże, portrety, martwe natury to tematy, które najczęściej realizuje. Miała kilkanaście wystaw indywidualnych m.in. w Poznaniu, Pile, na Zamku w Książu, Hamburgu i Berlinie. Należała do licznych Stowarzyszeń Twórczych. Przez pewien czas była wice prezesem Zarządu Krajowego ZAP. Laureatka wielu nagród. W 2007 roku otrzymała Krzyż Zasługi od Prezydenta RP. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju, jak i poza granicami.

W Galerii na Wzgórzach zobaczyć można głównie pejzaże pochodzące z plenerów malarskich , malowane bezpośrednio w naturze. Autorka zajmuje się trudnymi do uchwycenia chwilami ulotności zjawisk w przyrodzie , maluje mgły, smugi światła padającego przez drzewa, zwierzęta zastygłe w ruchu, odbicia w wodzie, ruch drzew na wietrze. Udaje Jej się przedstawić to, co najtrudniej pokazać.

Obrazy Marii Silskiej są jak otwarte okna, przez które wpada świeże powietrze.

Wystawę można oglądać do końca września od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Zapraszam serdecznie, polecam gorąco!

 

Bartłomiej Stefański