home

I Gośliński Przegląd Zespołów Śpiewaczych

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie wraz z Zespołem śpiewaczym Koła Gospodyń Wiejskich „Goślińskie Chabry” w Murowanej Goślinie serdecznie zaprosił w sobotnie popołudnie (16 lipca br.) mieszkańców na Gośliński Przegląd Zespołów Śpiewaczych. Inicjatorką  zorganizowania przeglądu w naszym mieście była P. Bożena Rydzyńska, przewodnicząca KGW.

Zaproszenie przyjęły: Borówczanki z Lubasza,  Kleszczewianki z Kleszczewa, Radość z Chełminka, Złota Jesień z Kostrzyna, Złoty Kłos z Dusznik Wlkp., Łańcuszek Wspomnień z Dominowa, kapela podwórkowa „Swoja Wiara” i Goślinianka z Murowanej Gośliny.

Przegląd rozpoczął się uroczystą mszą św. w kościele pw. św. Jakuba.

Po jej zakończeniu barwnym korowodem, który poprowadziła Kapela „Swoja Wiara” zespoły, zaproszeni goście i mieszkańcy udali się do auli Gimnazjum nr 1.

Tam zaproszone zespoły prezentowały swój dorobek wokalny, a całość poprowadził brawurowo i z wrodzonym wdziękiem prezenterskim Marcin Matuszewski. Swoją obecnością zaszczyciła organizatorów Wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej Alicja Kobus i poseł RP Rafał Grupiński, który obdarował każdy zespół cebulkami kwiatowymi.

Przegląd rozpoczęła i zakończyła kapela „Swoja Wiara. W wodzireja zabawił się jeden z jej dyrektorów Zbigniew Bitner. Były wspaniałe popisy wokalne, ale też taneczne. W trakcie imprezy panowała wspaniała atmosfera, a wysoki poziom artystyczny zapewnił słuchaczom niezapomniane wrażenia. Była uczta nie tylko dla ducha, panie z zespołu śpiewaczego „Goślińskie Chabry” przygotowały wspaniałe wypieki dla 170 uczestników przeglądu.

Każdy zespół otrzymał pamiątkową statuetkę, dyplom i kwiaty.

Chcemy aby w przyszłości ta impreza na stałe się wpisała w kalendarz imprez kulturalnych w naszej gminie.

Tomasz Mizgier