home

Wiosenne Przebudzenie już się rozpoczęło …

W Klubie Osiedlowym „Zielone Wzgórza” w dniu 7 kwietnia br po raz kolejny zakwitła recytatorska wiosna, a to za sprawą eliminacji gminnych XII Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne Przebudzenie”.

Zabawna i wesoła scenografia autorstwa Bartka Stefańskiego wprowadzała w dobry nastrój każdego uczestnika.
Mamy się czym chwalić bo z roku na rok mamy wyższy poziom recytacji, świadomy i adekwatny do wieku dobór tekstów i coraz więcej chłopców chcących recytować.
Dlatego serdecznie dziękujemy i gratulujemy uczestnikom, nauczycielom, opiekunom i rodzicom, którzy przygotowują dzieci.
Cieszymy się, że oprócz sprawdzonych, klasycznych tekstów uczestnicy szukają nowych poetów. Do tego umiejętnie stosowane środki wyrazu. Jedynym zgrzytem były czasami zbyt długie teksty…. Chociaż z drugiej strony świadczy to o ambicji i woli walki uczestników.

eliminacje_wiosenne_przeb_7203.jpg 

Jury w składzie  przewodnicząca Dioniza Boch, i Agnieszka Szymańska – Wojtera po wysłuchaniu wszystkich 38 podmiotów wykonawczych postanowiło przyznać nominację i wyróżnienia:

W grupie najmłodszej  kl. 0 – III

Nominację otrzymała Zosia Błachowiak ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Murowanej Gośliny
Wyróżniono; Klaudię Przybysz ze Szkoły Podstawowej nr 2 z Murowanej Gośliny i Agatę Kądzielawę reprezentującą Szkołę Podstawową w  Łopuchowie.

W grupie młodszj kl. IV – VI

Nominację otrzymała Monika Puk ze Szkoły Podstawowej w Białężynie.
Wyróżniono; Eryka Walkowiaka ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Murowanej Goślinie, Kacpra Jankowiaka ze Szkoły Podstawowej w Białężynie, Joannę Golankiewicz i Zuzannę Drgas ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Murowanej Goślinie.

W grupie starszej klasy gimnazjalne

Nominację otrzymała Alicja Okińczyc z Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie i wyrżniono Tomasza Puchowicza z Gimnazjum nr 2 w Murowanej Goślinie.

eliminacje_wiosenne_przeb_7225.jpg

eliminacje_wiosenne_przeb_7228.jpg

Jeszcze raz wszystkim gratulujemy i trzymamy mocno kciuki za trójkę naszych gminnych reprezentantów, którzy wezmą udział w XII Finale  Powiatowego Konkursu Recytatorskiego Uczniów Szkół Podstawowych i Gimnazjów „Wiosenne Przebudzenie”.

Finał odbędzie się 15 kwietnia br. w Ośrodku Kultury w Murowanej Goślinie przy ul. Poznańskiej 16.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku nadal będziemy wspólnie tak licznie kontynuować tą recytatorską  przygodę.                                       

 

Agnieszka Szymańska – Wojtera