home

Wystawa twórczości amatorskiej odbywającej się w ramach goślińskiej inwentury artystycznej

Miejsko Gminny Ośrodek Kultury i Rekreacji  wraz z Towarzystwem Miłośników Ziemi Goślińskiej przedstawiają czwartą edycję wystawy twórczości amatorskiej odbywającej się w ramach goślińskiej inwentury artystycznej Amatorskiego Ruchu Artystycznego ARA.

Uroczyste otwarcie wystawy miało miejsce 10 maja 2008 r. w Ośrodku Kultury przy ul. Poznańskiej 16.

Na wystawie zaprezentowano prace artystów działających w ogniskach artystycznych działających na terenie miasta i gminy Murowana Goślina takich jak: Koło Przyjaciół Biblioteki, Zespół Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Murowanej Goślinie, Szkoła Podstawowa nr 1 im. Karola Marcinkowskiego w Murowanej Goślinie, Goślińskie Stowarzyszenie Przyjaciół Osób Niepełnosprawnych, Pracownia Rysunku i Malarstwa w Pałacu MGOKiR. Swoje prace zaprezentowali również artyści działający indywidualnie, wśród nich znaleźli się następujący twórcy: Danuta Baranowska, Krystyna Czerniawska, Alina Strugarek, Barbara Rydzyńska, Bożena Rydzyńska, Dorota Józefczyk, Grażyna Ladorska, Krystyna Kijanowska, Maria Kubacka, Stefania Hałas, Tomasz Mizgier.

Na wystawie zobaczyć można prace zróżnicowane pod względem tematów i technik. Zaprezentowano: rękodzieło artystyczne, malarstwo olejne, malarstwo na szkle, malarstwo na papierze, rysunek, fotografię.

Pomysłodawcą i animatorem pierwszej edycji wystawy jest Wojciech Garczarek. Pierwsza i kolejne wystawy miały charakter przeglądu, taką też formę ma wystawa tegoroczna. Przegląd jest doskonałą okazją do spotkania artystów z publicznością, prezentacji dokonań, wymiany doświadczeń i inspiracji. Impreza ukazuje kondycję środowisk twórczych ziemi goślińskiej, jest zachętą i zaproszeniem do udziału w życiu artystycznym.Liczne przybycie artystów i gości na uroczyste otwarcie jest wyrazem ogromnej potrzeby takich spotkań i ujawnia rosnący puls życia artystycznego naszego miasta i gminy.

Wystawę zwiedzać można do 18 maja 2008 r. w Ośrodku Kultury przy ul. Poznańskiej 16, w godzinach 8-20. Serdecznie zapraszamy.

Komisarz wystawy Bartłomiej Stefański