home

XI Bieg Rekreacyjny ‚Zielone Wzgórza 2008’

Po rocznej przerwie w dniu 1 maja ponownie wystartowali zawodnicy w
XI Biegu Rekreacyjnym "Zielone Wzgórza 2008". Głównym sponsorem imprezy
była Spółdzielnia Mieszkaniowa "Zielone Wzgórza", która w tym roku
obchodzi swoje 25-lecie oraz Gmina Murowana Goślina. O godzinie 10.00
rozpoczęły się biegi dla dzieci i młodzieży, a o godz. 11.30
wystartowało 22 zawodników biorących udział w Biegu Masowym na
dystansie 4 km i 44 zawodników biorących udział w Biegu Głównym na
dystansie 8 km . Całą imprezę poprowadził p. Zbyszek Bitner, który
wspaniale zagrzewał do walki wszystkich zawodników, a publiczność do
kibicowania.

Serdeczne podziękowania w imieniu organizatorów chciałabym
złożyć:

  • Pani Dyrektor Gimnazjum nr 2 Barbarze Celichowskiej za udostępnienie szatni i pryszniców dla zawodników.
  • Panu Karolowi Schulzowi  (Grupa PZU), który od wielu lat ubezpiecza naszych zawodników.
  • Pani Agnieszce Łągiewce za pomoc organizacyjną w przeprowadzeniu biegów dla dzieci i młodzieży.
  • Wspaniałym
    harcerzom z II Goślińskiej Drużyny Harcerzy Starszych i Wędrowników na
    ręce zastępcy komendanta Hufca Czerwonak  Doroty Stencel za nieocenioną
    pomoc organizacyjną.
  • Goślińskiemu Klubowi Biegacza „Gepard”, a
    w szczególności Wiesławowi Grzywczakowi  i Marcinowi Mazurkiewiczowi ,
    którzy przygotowali trasę .
  • Dziewczętom z zespołu „Hipolitki” i ich opiekunom za uświetnienie swoimi występami naszej imprezy.
  • Specjalne
    podziękowanie składam policjantom i strażnikom miejskim na ręce
    Komendanta Policji Waldemara Kmiecika i Komendanta Straży Miejskiej
    Piotra Kubczaka za pomoc w zabezpieczeniu trasy.
  • Firmie Stefana Wysockiego za bardzo profesjonalne przygotowanie i oznakowanie trasy i objazdów.

Ideą
biegu od lat jest popularyzacja biegania środowisku przede wszystkim
dzieci, młodzieży i dorosłych aby pobudzać zdrową sportową rywalizację.
Przyznacie Państwo, że idee szczytne, a życie pokazuje co innego…
Bardzo cieszymy się, że przyjeżdża do nas tylu zawodników i pomimo
rocznej przerwy w Biegu Głównym wystartowało tylko o 3 zawodników mniej
niż dwa lata temu. Pomimo faktu, że pomysł na reaktywowanie tej imprezy
urodził się na początku roku. Miło się słucha dobrych opinii  biegaczy,
którzy podkreślają profesjonalizm, bardzo dobrą organizację i miłą
atmosferę. Chciałoby się rzec, że wieloletnie doświadczenie procentuje 
ale… nas bardzo zmartwił fakt, iż niestety pomimo zaproszeń i reklamy
biegu tak mało na starcie pojawiło się dzieci i młodzieży (tylko 37
osób !).

Klasyfikacja ogólna:

Biegi dzieci i młodzieży
Dystans 200 m

dziewczęta

  1. Maja Schraube
  2. Renata Kowalew

chłopcy

  1. Mikołaj Kulawiak
  2. Maciej Roszczak
  3. Jakub Mazurkiewicz

Dystans 400 m

dziewczęta

  1. Monika Chybowska
  2. Paulina Sobczak

chłopcy

  1. Paweł Mendel
  2. Szymon Hoffmann
  3. Filip Rydygier

Dystans 800 m

dziewczęta

  1. Aleksandra Kowalik
  2. Izabela Osiecka

chłopcy

  1. Mateusz Maciejewski
  2. Przemysław Speier
  3. Tomasz Sobczak

Dystans 1500 m

dziewczęta

  1. Julia Przybysz

chłopcy

  1. Michał Dymek
  2. Jacek Majchrzak
  3. Filip Schraube

Bieg Masowy dystans 4 km

Kobiety

  1. Anna Haneczkowska z Poznania
  2. Agnieszka Mróz z Poznania
  3. Anna Dutkiewicz z Murowanej Gośliny

Mężczyźni

  1. Michał Twardoń z Murowanej Gośliny
  2. Rafał Stefański z Czerwonaka
  3. Michał Koprowski z Murowanej Gośliny

Bieg Główny – dystans 8 km   

Kategoria 16- 29 lat

Kobiety

  1. Zuzanna Madaj z Murowanej Gośliny
  2. Agata Madaj z Murowanej Gośliny

Mężczyźni

  1. Mateusz Klonowski z Gostynia
  2. Maciej Łucyk z Stołężyna
  3. Filip Przymusiński z Poznania

Kategoria 30-39 lat

Kobiety

  1. Elżbieta Krasowska z Poznania

Mężczyźni

  1. Paweł Wojciechowski z Zimina
  2. Artur Kujawiński z Poznania
  3. Mariusz Ludwiczak z Poznania

Kategoria 40-49 lat

Kobiety

  1. Mirosława Bromberek z Murowanej Gośliny
  2. Hanna Kramer z Wojnowa

Mężczyźni

  1. Mirosław Bugaj z Poznania
  2. Janusz Dubiel z Krzyża Wielkopolskiego
  3. Zbigniew Gabrych z Lubasza

Kategoria powyżej 50 lat

Kobiety

  1. Aleksandra Wolna z Poznania
  2. Małgorzata Siebiert z Poznania

Mężczyźni

  1. Adam Musiał z Krzyża Wielkopolskiego
  2. Józef Brandenburg z Dopiewa
  3. Jan Łuc z Swarzędza

Najszybciej trasę biegu wśród pań pokonała Mirosława Bromberek (40:39),
a wśród panów Mateusz Klonowski (27.13). Oboje otrzymali tytuły
mistrzów Murowanej Gośliny w biegu na 8 km . Pani Mirosława zdobyła tez
tytuł najlepszej Goślinianki, natomiast najlepszym Gośliniakiem okazał
się Wojtek Krzysztoń (30:49).  Gratulujemy!

Agnieszka Szymańska – Wojtera
Dyrektor biegu